Program „Úvěr 150“ je dnešním dnem otevřen…

Ministerstvo stáhlo změnu vyhlášky o rozúčtování
13.1.2014
Změna provozních hodin v Přešticích
5.5.2014
Zobrazit vše

Program „Úvěr 150“ je dnešním dnem otevřen…

Od dnešního dne Státní fond rozvoje bydlení přijímá žádosti do programu zvýhodněných úvěrů pro mladé lidi do 36 let na opravy a modernizace bytů či rodinných domů, podle nařízení vlády č. 28/2006 Sb.
Program je zvýhodněným úvěrem ve výši 150.000 Kč pro mladá manželství, případně samoživitelky či samoživitele, kteří pečují o nezletilé dítě či děti. Základní podmínkou je vlastnictví nebo spoluvlastnictví bytu či domu, a věk do 36 let, v případě manželů, pak nesmí přesáhnout věkovou hranici alespoň jeden z nich.

Otevřít tento program, jsme se rozhodli, neboť máme k dispozici volné finanční prostředky a podle zákona č. 218/2000 Sb., je musíme mít uloženy na účtech ČNB, které tím pádem nejsou nijak zúročeny. Struktura našeho rozpočtu umožňuje celkový objem prostředků rozložit na jednotlivé programy, podle potřeb a zájmu našich příjemců. Pro tento program tak v letošním roce můžeme uvolnit 300 mil. Kč, což představuje 2.000 žádostí.“ Uvedl k znovuotevření programu pro mladé, náměstek ministra pro místní rozvoj, Ing. Miroslav Kalous.

Mladí lidé si tak od dnešního dne mohou požádat o úvěr 150.000 Kč na opravy jak v bytě, tak rodinném domě za 2% ročně s fixací na dobu 10 let. Měsíční splátka je 1.380 Kč.

Využít program mohou např. na rozšíření bytu o další místnost, modernizaci koupelny či bytového jádra, ale také na dveře, podlahy, schodiště, ústřední topení nebo připojení domu k sítím – vodovod, plyn, kanalizace, elektřina apod. Úvěr lze využít také na zateplení, výměnu oken, venkovních žaluzií, střechy nebo garážových vrat.

S programem se v tomto objemu počítá i v každém dalším roce. Nejen, že Fond zhodnotí část volných prostředků, ale věřím, že i 2.000 spokojených mladých lidí, kteří si díky nám levně a za stabilních podmínek opraví své bydlení, jsou dobrým důvodem, proč i s menším rozpočtem tento program otevřít“, dodává náměstek ministra, pověřený řízením SFRB.

Podmínky programu, kompletní výčet oprav, které lze na úvěr použít a žádost jsou uvedeny na našich stránkách: www.sfrb.cz, žádosti je možné zasílat písemně na obě pracoviště SFRB – Praha 1, Dlouhá 13 nebo v Olomouci – Dolní náměstí 9.

Program není časově omezen, žádosti budou přijímány průběžně, do výše vyčerpání celkového objemu 300 mil. Kč. O stavu programu budeme na našich stránkách rovněž informovat prostřednictvím již známého “semaforu“. Doporučujeme zájemcům, aby se podrobně seznámili s podmínkami i požadovanými dokumenty, které budou k žádosti o úvěru potřebovat, předejdou tak vrácení žádosti pro neúplnost a vyhnou se případnému opakovanému podání.

Pozn.: v letech 2006 a 2007, kdy byl program otevřen, bylo poskytnuto 1,9 mld. Kč na více než 12.000 žádost